Vanzari apartamente in Arad

 €  mp + alte filtre
36 oferte

Mod afișare:

4
19-05-2026
Arad, zona Ultracentral
  • 100 mp
  • 3 camere
  • 2 băi
  • D
  • etaj 4/6
  • An: 2018
245.000 €
Preview Detalii
Apartament cu 3 camere de 100 mp suprafață utilă în Arad Plaza, bloc ultracentral premium pe Bd. Revoluției. Spațioasă configurație pe etaj 4 din 6, cu living separat, 2 dormitoare, 2 băi, bucătărie închisă, 2 terase și grădină suspendată privată. Finisaje de lux: parchet laminat de import, gresie și faianță premium, tâmplărie triple glazing termoizolantă.

Sistem smart home pentru controlul automat al temperaturii, ventilaÈ›iei È™i securității. Parcare subterană... continuare ›
4
19-05-2026
Arad, zona Podgoria
  • 177 mp
  • 4 camere
  • 3 băi
  • D
  • etaj 6/6
  • An: 2026
380.000 €
Preview Detalii
Penthouse exclusivist cu 4 camere de 177 mp suprafață utilă plus două terase de 36,65 mp și 27,31 mp (total 64 mp terase), pe etajul 6 — ultimul etaj al Adora One, corp A. Cel mai mare și mai spectaculos apartament din proiect, cu vedere panoramică la 360° asupra Lacului Pădurice, parcului și Aradului. Spa privat inclus în opțiunile exclusive penthouse.

ConfiguraÈ›ie de excepÈ›ie: living amplu, 3 dormitoare mari, 3 băi complete (inclusiv spa en-suite), dressing, bucătărie... continuare ›
4
19-05-2026
Arad, zona Ultracentral
  • 124 mp
  • 4 camere
  • 2 băi
  • D
  • etaj 5/6
  • An: 2018
316.000 €
Preview Detalii
Apartament de lux cu 4 camere, 124 mp suprafață utilă, pe etaj 5 din 6 în complexul premium Arad Plaza din centrul Aradului. Configurație spațioasă: living, 3 dormitoare, 2 băi complete, bucătărie, dressing, 2 terase și grădină suspendată privată — conceptul exclusiv al proiectului. Priveliște panoramică impresionantă asupra centrului orașului.

Finisaje nordice de top: parchet masiv, gresie È™i faianță importate, tâmplărie cu triplu geam termoizolant, sistem smart... continuare ›
4
19-05-2026
Arad, zona Ultracentral
  • 75 mp
  • 2 camere
  • 1 băi
  • D
  • etaj 3/6
  • An: 2018
154.000 €
Preview Detalii
Apartament cu 2 camere de 75 mp suprafață utilă în complexul rezidențial premium Arad Plaza, amplasat în inima orașului pe Bd. Revoluției nr. 52-54. Finisaje nordice de lux: gresie și parchet importate, tâmplărie triple glazing, sistem smart home pentru controlul temperaturii, grădini suspendate private — unice în România. Bloc de 6 etaje cu lift, parcare subterană pentru 142 locuri, supraveghere video și interfon.

Arad Plaza este singurul proiect din È›ară care oferă ... continuare ›
4
19-05-2026
Arad, zona Ultracentral
  • 84 mp
  • 2 camere
  • 1 băi
  • D
  • etaj 2/6
  • An: 2018
163.800 €
Preview Detalii
Apartament cu 2 camere generos de 84 mp suprafață utilă plus terasă în complexul de lux Arad Plaza — localizat ultracentral pe Bd. Revoluției din Arad. Finisaje premium din materiale nordice: parchet laminat de calitate superioară, gresie și faianță importate, geamuri triple termoizolante. Sistem smart home integrat: control temperatură și confort din smartphone.

Edificiul S+P+6E cuprinde 107 apartamente unice, fiecare cu configuraÈ›ie diferită. Grădini suspendate individu... continuare ›
3
19-05-2026
Arad, zona Uta
  • 41 mp
  • 2 camere
  • 1 băi
  • SD
  • etaj 2/6
  • An: 2026
78.485 €
Preview Detalii
Apartament cu 2 camere de 41 mp suprafață utilă în ARED City Red 9 — cel mai mare cartier urban din Arad, cu 1.000 de apartamente, parc de 10.000 mp și toate facilitățile pe Calea Aurel Vlaicu. Prețul de pornire 78.485 €, cel mai competitiv din complex. Apartamentul dispune de sistem smart home cu detectori de inundații și fum, încălzire în pardoseală, aer condiționat, ferestre cu triplu geam termoizolant.

Complexul ARED City se extinde pe 20 de hectare È™i include 6 zo... continuare ›
3
19-05-2026
Arad, zona Podgoria
  • 68 mp
  • 3 camere
  • 2 băi
  • D
  • etaj 2/6
  • An: 2026
135.000 €
Preview Detalii
Apartament cu 3 camere de 68 mp suprafață utilă plus terasă generoasă de 13 mp în Adora One, etaj 2 corp A. Configurație ideală pentru familie: living cu bucătărie, 2 dormitoare separate, 2 băi, hol și terasă privată extinsă orientată spre Lacul Pădurice. Suprafețe vitrate ample în toate camerele.

Finisaje de lux incluse la cheie: parchet premium, gresie È™i faianță selectate de designeri, 2 băi complete cu sanitare suspendate, tâmplărie cu triplu geam termoizolant... continuare ›
3
19-05-2026
Arad, zona Podgoria
  • 78 mp
  • 2 camere
  • 1 băi
  • D
  • etaj 4/6
  • An: 2026
148.000 €
Preview Detalii
Apartament cu 2 camere spațios de 78 mp suprafață utilă plus terasă de 8,69 mp în Adora One, etaj 4 corp B, cu tur virtual disponibil online. Suprafața extinsă permite o configurație generoasă: living-dining cu bucătărie, dormitor mare cu dressing, baie și terasă privată cu vedere liberă. Luminozitate excepțională pe etaj înalt.

Galerie de fotografii interioare disponibilă — 14 imagini reale din apartament. Finisaje premium incluse la cheie: parchet de înaltă calit... continuare ›
3
19-05-2026
Arad, zona Uta
  • 63 mp
  • 3 camere
  • 2 băi
  • D
  • etaj 3/6
  • An: 2024
175.000 €
Preview Detalii
Apartament cu 3 camere, 63 mp suprafață utilă, 2 băi, finalizat 2024 în ARED City Red 9 Arad. Prețul de 175.000 € (TVA inclus). Configurație decomandat premium: living cu bucătărie open-space, 2 dormitoare separate, 2 băi complete, balcon.

Sistem smart home integrat: detectori de inundaÈ›ii È™i incendiu, termostate individuale per cameră, aer condiÈ›ionat, centrală termică proprie eficientă, ferestre triple glazing PVC, contoare inteligente pentru monitorizarea consumului.... continuare ›
3
19-05-2026
Arad, zona Uta
  • 53 mp
  • 2 camere
  • 1 băi
  • SD
  • etaj 5/6
  • An: 2024
136.781 €
Preview Detalii
Apartament finalizat cu 2 camere de 53 mp suprafață utilă, finalizat 2024, în ARED City Red 9 pe Calea Aurel Vlaicu din Arad. Prețul de 136.781 € (inclusiv TVA) reflectă finisajele premium complete incluse în livrare. Configurație generoasă pentru 53 mp: living open-space cu bucătărie, dormitor separat, baie modernă și balcon spațios.

Finisaje incluse la cheie: parchet laminat È™i gresie, tâmplărie PVC cu geam triplu, aer condiÈ›ionat, centrală termică proprie cu efici... continuare ›
3
19-05-2026
Arad, zona Uta
  • 46 mp
  • 2 camere
  • 1 băi
  • SD
  • etaj 5/6
  • An: 2026
97.150 €
Preview Detalii
Apartament cu 2 camere de 45,91 mp suprafață utilă pe etaj 5 din 6, în blocul R39 ARED City Red 9, Calea Aurel Vlaicu Arad. Prețul de 97.150 € include toate finisajele la cheie plus sistemul smart home complet. Living open-space, dormitor cu dressing, baie și balcon. Vedere panoramică din etaj înalt.

Dotări tehnice incluse: centrală termică proprie cu eficiență ridicată, încălzire în pardoseală cu termostate individuale, sistem de aer condiÈ›ionat multi-split, detector... continuare ›
2
19-05-2026
Arad, zona Podgoria
  • 56 mp
  • 2 camere
  • 1 băi
  • D
  • etaj 2/6
  • An: 2026
112.000 €
Preview Detalii
Apartament cu 2 camere de 56 mp suprafață utilă plus terasă de 6 mp în Adora One, etaj 2, corpul A. Configurație decomandat: living cu bucătărie open-space, dormitor izolat, baie și terasă. Suprafețe vitrate de ultimă generație pentru luminozitate maximă și vedere spre Lacul Pădurice.

Finisaje premium incluse la cheie: parchet de calitate superioară, gresie È™i faianță selectate de designeri, sanitare suspendate, tâmplărie de top cu triplu geam termoizolant, aer condi... continuare ›
2
19-05-2026
Arad, zona Centru
  • 133 mp
  • 4 camere
  • 2 băi
  • D
  • etaj 5/5
  • An: 2024
205.000 €
Preview Detalii
Apartament de lux cu 4 camere de 133 mp suprafață utilă la cheie, etaj 5 (ultimul etaj), cu priveliști panoramice asupra Aradului, în complexul premium Adora Central pe Bd. Augustin Doinaș. Configurație generoasă: living amplu, 3 dormitoare separate, 2 băi complete, bucătărie, dressing, 2 balcoane sau terase. Spațiu generos, luminozitate maximă, orientare favorabilă.

Finisaje de lux la cheie: parchet laminat Egger premium, gresie È™i faianță italiene sau spaniole, sanitare... continuare ›
2
19-05-2026
Arad, zona Centru
  • 81 mp
  • 3 camere
  • 2 băi
  • D
  • etaj 3/5
  • An: 2024
127.000 €
Preview Detalii
Apartament cu 3 camere de 81 mp suprafață utilă, livrat complet la cheie în complexul premium Adora Central, pe Bd. Augustin Doinaș din Arad. Configurație ideală: living generos deschis cu zone distincts definite, 2 dormitoare separate, 2 băi complete (una en-suite), bucătărie, hol și terasă. Suprafețe vitrate ample pentru luminozitate maximă.

Finisaje de top selectate de designeri: parchet laminat Egger 8mm în dormitoare È™i living, gresie È™i faianță premium din Spania ... continuare ›
2
19-05-2026
Arad, zona Centru
  • 60 mp
  • 2 camere
  • 1 băi
  • D
  • etaj 2/5
  • An: 2024
94.000 €
Preview Detalii
Apartament cu 2 camere de 60 mp suprafață utilă la cheie în Adora Central, proiect premium realizat de Grupul R.I.M. pe Bd. Augustin Doinaș din Arad. Finisaje de înaltă calitate selectate de experți în design interior: parchet laminat Egger 8mm, gresie și faianță importate din Spania sau Italia, sanitare suspendate, ferestre cu profile Kommerling și triplu geam termoizolant.

Incălzire în pardoseală cu termostat individual pe cameră, instalaÈ›ie de aer condiÈ›ionat inclusÄ... continuare ›
2
19-05-2026
Arad, zona Podgoria
  • 47 mp
  • 1 camere
  • 1 băi
  • ND
  • etaj 1/6
  • An: 2026
90.000 €
Preview Detalii
Apartament studio de 47 mp suprafață utilă plus terasă de 8 mp în Adora One — cel mai important proiect rezidențial din Arad, amplasat pe fostul amplasament al Tricoul Roșu, lângă Lacul Pădurice. Prima clădire Adora One are rezervări deschise pentru etaj 1 din 6, cu priveliști spre lac și spații verzi.

Apartamentul oferă un studio open-space luminos cu suprafeÈ›e vitrate ample, terasă privată, baie modernă È™i spaÈ›iu de depozitare eficient. Dotări incluse: sistem de... continuare ›
2
19-05-2026
Arad, zona Centru
  • 94 mp
  • 3 camere
  • 2 băi
  • D
  • etaj 1/5
  • An: 2024
148.000 €
Preview Detalii
Apartament spațios cu 3 camere de 94 mp suprafață utilă la cheie, parter 1 din 5, în Adora Central — cel mai nou proiect premium al Grupului R.I.M. pe Bd. Augustin Doinaș din Arad. Configurare generoasă: living cu dining open-space, 2 dormitoare mari, 2 băi, bucătărie separată, hol de intrare și grădină sau terasă. Potrivit pentru familie cu copii sau pentru persoane care preferă spațiu și confort.

Toate finisajele sunt incluse la cheie: parchet Egger laminat, gresie È... continuare ›
2
19-05-2026
Arad, zona Centru
  • 62 mp
  • 2 camere
  • 1 băi
  • D
  • etaj 4/5
  • An: 2024
97.000 €
Preview Detalii
Apartament cu 2 camere de 62 mp suprafață utilă, livrat la cheie pe etaj 4 din 5, în complexul rezidențial premium Adora Central pe Bd. Augustin Doinaș, Arad. Living spațios cu suprafețe vitrate generoase, dormitor izolat fonic, baie cu sanitare suspendate și opțiune cadă sau duș, bucătărie cu acces la loggie sau terasă.

Dotări complete incluse: sistem de încălzire în pardoseală cu termostate individuale, aer condiÈ›ionat, parchet laminat Egger, gresie È™i faianță di... continuare ›
2
19-05-2026
Arad, zona Podgoria
  • 47 mp
  • 1 camere
  • 1 băi
  • ND
  • etaj 3/6
  • An: 2026
93.000 €
Preview Detalii
Apartament cu 1 cameră de 47 mp plus terasă în Adora One, etaj 3 din 6. Vedere liberă, luminozitate maximă. Studio modern cu living open-space, baie și terasă privată. Finisaje premium la cheie selectate de designeri Adora One: parchet, gresie, faianță, tâmplărie termoizolantă.

Adora One Arad — proiect care redefineÈ™te standardele rezidenÈ›iale în oraÈ™ul Arad: piscine, spa, parking etajat, restaurant panoramic, spaÈ›ii comerciale de marcă, muzeu permanent. Rezervările ... continuare ›
2
19-05-2026
Arad, zona Aradul Nou
  • 150 mp
  • 5 camere
  • 2 băi
  • D
  • etaj P/2
  • An: 2021
145.000 €
Preview Detalii
Casă duplex în stil toscan de 150 mp suprafață construită, cu teren propriu 250-450 mp, în cartierul Toscana Residence din Aradul Nou. Prețul de 145.000 € + TVA. Casa tip Duplex cuprinde 5 camere generoase pe parter și etaj complet: living-dining cu acces la grădina îngrădită, bucătărie cu office, 3 dormitoare și 2 băi.

Detalii arhitecturale toscan-italiene autentice: arcade, obloane, detalii din cărămidă aparentă, culori pământii mediteraneene. Structura completă... continuare ›
2
19-05-2026
Arad, zona Aradul Nou
  • 169 mp
  • 5 camere
  • 2 băi
  • D
  • etaj P/2
  • An: 2021
127.000 €
Preview Detalii
Casă Multiplex de 169 mp suprafață utilă în cel mai autentic cartier toscan din România — Toscana Residence Aradul Nou, str. Constituției 103. Prețul 127.000 € + TVA (751 €/mp). Cea mai mare tipologie Multiplex din complex, cu 5 camere generoase pe parter și etaj întreg (nu mansardă): 3 dormitoare, living-dining extins, 2 băi complete, bucătărie cu office, terasă acoperită în prelungirea livingului și grădină privată îngrădită.

Finisaje complete la alegere di... continuare ›
2
19-05-2026
Arad, zona Aradul Nou
  • 128 mp
  • 5 camere
  • 2 băi
  • D
  • etaj P/2
  • An: 2021
127.000 €
Preview Detalii
Casă în stil toscan de 128 mp suprafață construită plus teren propriu în cartierul rezidențial Toscana Residence, str. Constituției 103, Aradul Nou — primul cartier de case noi în stil toscan din Arad. Prețul de pornire 127.000 € + TVA. Casa dispune de 5 camere distribuite pe parter și etaj complet (nu mansardă), cu living-dining, bucătărie, dormitoare, 2 băi și grădină privată îngrădită.

Finisaje complete la alegere în limita unui buget: parchet în dormitoare ... continuare ›
3
19-05-2026
Arad, zona Uta
  • 87 mp
  • 4 camere
  • 2 băi
  • D
  • etaj P/6
  • An: 2026
293.000 €
Preview Detalii
Apartament cu 4 camere la parter cu grădină privată, 87 mp suprafață utilă plus grădină de 26-93 mp, în ARED City Red 9 Arad. Prețul de 293.000 €. Unicat în proiect — singura tipologie cu 4 camere și acces direct la grădină privată, disponibil în blocul R39 aflat în construcție, livrare 2026.

ConfiguraÈ›ie exclusivă: living open-space cu acces în grădină, 2 dormitoare cu dressing, living-room separat, 2 băi complete, bucătărie. Sistemul smart home ARED: detect... continuare ›