OxyGo Park Vidra - 68 duplexuri eficiente energetic

Cartier de case in Berceni , județul Ilfov, zona Berceni-Vidra, Calea Bucuresti nr. 234, com. Vidra, jud. Ilfov
Informații și achiziții la:
07295. . . . .
Arată numărul de telefon ↑

OxyGo Park Vidra — Primul complex de case eficiente energetic din Sudul Bucureștiului

OxyGo Park Vidra este un ansamblu rezidențial unic în sudul Capitalei, dezvoltat de Quantum Premium Modules Group, care reunește 68 de vile duplex cu regim P+1E, toate certificate clasă energetică A și construite conform programului Green Homes al Romania Green Building Council (RoGBC). Proiectul este amplasat pe o suprafață de 3 hectare, la granița dintre comunele Berceni și Vidra, județul Ilfov, la aproximativ 12 km de centura Bucureștiului.

Locație și accesibilitate

OxyGo Park Vidra este poziționat strategic în sudul zonei metropolitane a Bucureștiului, oferind liniștea unui cartier privat la 15 minute cu mașina de Sectorul 4 al Capitalei. Zona beneficiază de infrastructură rutieră bună și de proximitatea față de toate facilitățile necesare traiului cotidian.

  • Aproximativ 12 km de centura Bucureștiului
  • Circa 15 minute cu mașina până în Sectorul 4
  • Acces direct la DN4 (București – Giurgiu)
  • Supermarketuri și centre comerciale în zona Berceni
  • Școli și grădinițe în localitățile Berceni și Vidra
  • Clinici și cabinete medicale accesibile rapid
  • Parcuri și spații naturale în împrejurimi

Tipuri de vile și prețuri

Toate cele 68 de unități din OxyGo Park Vidra sunt vile duplex P+1E identice ca suprafață, cu 4 camere și compartimentare funcțională pentru familii:

  • Tip A și Tip B — suprafață utilă 128,90 mp, suprafață construită 139,15 mp, teren propriu 358 mp
  • Preț vilă finisată (la cheie): 164.900 € + TVA (reducere de 10.000 € față de prețul standard 174.900 €)
  • Preț vilă la gri: 139.900 € + TVA (reducere de 10.000 € față de 149.900 €)

Ofertă valabilă în campania de vară curentă.

Compartimentare

Fiecare vilă este gândită pentru viața de familie, cu spații generoase și separate pentru zona de zi și zona de noapte:

  • Parter: Living-room spațios cu zonă dining și terasă exterioară, bucătărie închisă cu acces rapid la living, spații de depozitare și baie de serviciu
  • Etaj: 3 dormitoare cu balcoane generoase, 2 băi (inclusiv una en-suite), spații de depozitare
  • 4 camere în total, ideal pentru familii cu copii

Facilități și dotări

OxyGo Park Vidra este proiectat ca un cartier complet, cu infrastructură și facilități moderne:

  • 136 locuri de parcare supraterane în ansamblu
  • Stradă interioară de 11 m lățime (8 m carosabil + 3 m trotuare + piste pentru biciclete)
  • 4 clădiri mixte (P+2E+3ER) cu spații comerciale și de servicii la intrările în complex
  • Supraveghere video 24/7 și acces securizat
  • Iluminat public stradal
  • Piste pentru biciclete
  • Gard perimetral din prefabricate din beton cu elemente ornamentale din lemn între proprietăți
  • Certificare Green Homes acordată de RoGBC

Construcție și specificații tehnice

OxyGo Park Vidra este primul complex rezidențial din sudul Bucureștiului compus exclusiv din case eficiente energetic, certificat conform standardelor europene actuale:

  • Structură din cadre de beton armat cu blocuri termice Ytong
  • Ferestre Salamander BluEvolution 82 cu triplu vitraj, protecție fonică până la 47 dB
  • Încălzire prin pardoseală radiantă în toate camerele + radiatoare în băi